Vlastní stavba domu u moře

 V poslední době nás kontaktují naši hosté , a i další  lidé, a ptají se na možnost stavby vlastního bydlení v Chorvatsku. Vzhledem k tomu, že působíme především na ostrově Krk, a nebo v jeho okolí, zjistili jsme možnosti , které stojí za zvážení.

Pokud je zájemce o nemovitost v Chorvatsku náročný, a chce bydlet přímo na pobřeží, musí sáhnout opravdu hodně hluboko do kapsy. Pozemky o výměře 400m2 v první řadě se pohybují v cenách 50-100 mil. Kč. 

Pokud člověk není až tak náročný, a spokojí se s tím, že k moři to má cca 700-900m, jsou ceny pozemků v Malinské na cenách okolo 100,- Eur za m2. Malinská, jako vyhlášené letovisko( Oceněno jako  1 z deseti nejlepších letovisek na Jadranu) má svojí vyhlášku, kde nejmenší parcela na stavbu domu musí být  o výměře 500m2. Obvykle jsou ale parcekly o 600-650m2. Pokud tedy nepočítám s tím, že nebudeme zahrádkáři v době odpočinku u moře, je to plocha zbytečně velká, a tím pádem i drahá. V tu chvíli je řešení, aby dva majitelé koupili společně pozemek a postavili dvojdomek.

V blízkosti našich apartmánů se nyní pohybují pozemky za 110,- Eur /m2, a pološe 650m2.

Momentálně sháníme jednoho spolupodílníka na výstavbu domku. Domek ke navržen jako patrový s terasou, kde je přízemí o ploše 60m2 + terasa. V patře jsopu dva apartmány k pronájmu. Okolo je parkovací prostor jak pro auta tak loď majitele tak hostů. Tím se celá investice vrací.  Cenově se pohybujeme na 440,- Eur za m2 domu při stavbě na klíč. K ceně je třeba přičíst základovou desku( cena 100.000,- Kč). Vše je postaveno ve vysokém standardu.

Pronájem a servis apartmánů v případě zájmu zařídíme.

Pokud Vás láká mít své zcela nové bydlení u moře, je to šance.

Pokud zvažujete investici do starého domu( sám jsem to také dlouho zvažoval) má to několik úskalí. Starý dům, který je dle našich zvyklostí k demolici , a ploše cca 70m2 vyjde s malou parcelou( většinou 100-250m2 na 50-80.000,- Eur. Nebývá zvykem tam mít vodu. Místní používají tzv. cisterny. To jsou veliké nádrže pod domem, kopané ve skále, kde se shromažďuje dešťová voda pro domácnost. Každý určitě ví, jak to může dopadnout, pokud nechce zapršet. Investice do oprav není malá.  Přípojky vody jsou v řádu cca 50.000,- Kč, to samé nová el. Staré kamenné domy jsou často vlhké, a k občasné rekreaci se moc nehodí, pokud se stále nevětrá, vlhnou. Cenově vyjde takový dům podobně. Obrázek si můžete udělat na stránce :nemovitosti Chorvatsko

 kde jsou aktuální nemovitosti v nabídce. Pokud nenajs´dete přesně to co hledáte, kontaktujte nás, a zkusíme pro Vás najít vhodnější objekt.

V případě zájmu o stavbu domu, nebo koupi apartmánu, pozemku nás můžete kontaktovat. Rádi Vám poradíme a zodpovíme případné dotazy.

Náhledy nových domů jsou dole. První fotka je nyní dostavěný domek dvou majitelů, jeden nový a druhý jako replika kamenného domu.

První dva domy již stojí. Další fotky jsou minidomy, o ploše 39m2 a cena je zde 650.000,- kdy je celý domek přivezen a posazen na betonové patky.